Косівщина мистецька

Прикарпатський край наче створений для поетів і любителів прекрасного, бо він сам як пісня, як легенда. Іноді здається, що навіть час тут зупинив свій біг і спраглими очима дивиться на красу Карпат.

Перлиною особливої краси в цьому Карпатському дивосвіті є Косівщина – самобутня, неповторна, багата на щедрих і талановитих людей, оспівана в піснях і легендах.

Косів здавна заслужено вважається мистецькою столицею Гуцульщини. Тут споконвіку успішно розвиваються усі види народного декоративно-прикладного мистецтва.

Захоплюючу і неповторну мандрівку по мистецькому Косову можна розпочати з музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини. У ньому зібрані найрізноманітніші види народного мистецтва Гуцульщини, починаючи з XVIII ст. і до наших днів. Широко представлені різьба та випалювання по дереву, художня обробка металу, художня кераміка, ткацтво, вишивки, одяг, писанки, іграшки. Ці перлини народної творчості приносять усім відвідувачам музею велику радість, свідчать про велику обдарованість гуцулів, знані не лише на Україні, але й в цілому світі.

Різьба по дереву – один із традиційних і найпоширеніших видів народного мистецтва краю.

Ліжники, килими, декоративні верети, ткані і вишивані рушники – невід’ємні атрибути (елементи) інтер’єру гуцульського помешкання.

Ліжникарство – характерний різновид народних промислів Косівщини. Витворами народного мистецтва можна не лише помилуватись, але й придбати для себе цікаву й самобутню річ у Косові на ярмарку.

Серед численних зразків багатогранної творчості гуцулів особливе враження справляє Косівська або Покутська кераміка. На різноманітних керамічних виробах зображуються оригінальні сцени з життя народу, церковні, рослинні, анімалістичні мотиви. Традиції славних майстрів сьогодні продовжує молодь.

Митці-Лауреати Національної премії України ім. Т.Шевченка, вихідці з Косівщини:

  • Ганна Василащук: (уродженка с. Шешори) ткаля, вишивальниця – премію присвоєно за цикл українських народних рушників, присвячені Кобзареві (1968р.)
  • Василь Лукашко: (уродженець с. Смодна) різьбяр, столяр та Володимир Шевчук: (уродженець м. Косова) художник – оформлювачі інтер’єру Івано-Франківського драмтеатру ім. І.Я. Франка (1982)
  • Марія Стеф’юк: (уродженка с. Рожнів) співачка. Премію присвоєно 1988 року за виконання головних партій в операх «Царева наречена» М. Римського-Корсакова, «Риголетто» і «Травіата» Джузеппе Верді.
Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Архів публікацій