Про бібліотеку

Про бібліотеку

ЦРБ є головною бібліотекою району, організаційно-методичним центром для бібліотек централізованої системи, яка створена у 1978 році і об’єднує 50 бібліотек.

Косівська центральна районна бібліотека – інформаційний, культурно-освітній заклад, що має упорядкований фонд документів і надає їх в тимчасове користування.

Косівська ЦРБ заснована орієнтовано в 1939 році. Співпрацює з бібліотеками інших систем і відомств, громадськими організаціями, підприємствами та установами району.

Всі 45 населених пунктів району охоплені бібліотечним обслуговуванням. В районі функціонує 50 бібліотек. З них: 1 центральна районна бібліотека, районна дитяча, 48 бібліотек-філій.

Районна бібліотека приймає участь у програмі «Бібліоміст».

Структура бібліотеки

У бібліотеці функціонує три відділи та один сектор.

Структура Косівської центральної районної бібліотеки

Фонд бібліотеки нараховує 30000 одиниць документообігу та 609070 примірників друкованої продукції.

Щороку бібліотека надає послуги більше 2800 користувачам, які відвідують бібліотеку понад 15000 разів на рік і отримують 56000 документів.

У бібліотеці працює 14 фахівців.

Відділ обслуговування користувачів

На абонементі зосереджено універсальний фонд друкованих видань. Влаштовуються книжкові виставки на актуальні теми.

Кафедра «Юність» щорічно обслуговує 700 користувачів юнацького віку. Книговидача 11000 друкованих видань, відвідування становить 4000.

Читальний зал

Читальний зал представляє документально-інформаційні ресурси універсального змісту. Щорічно до читального залу надходить 64 назви періодичних видань.

Абонемент
Абонемент

Тут організовується та проводиться масова робота популяризації книг: літературні години, вечори; при читальному залі працює консультаційний пункт з роз’яснення громадянам району актуальних питань пенсійної реформи, страхового та пенсійного законодавства.

Краєзнавчий сектор
Краєзнавчий сектор

У літературно-мистецькій «Світлиці» бібліотеки працює краєзнавчий сектор. Тут влаштовуються книжкові виставки про наш край: його минуле та сьогодення, а також представлено експонати краєзнавчого характеру. Відкрито картотеки «Воїни УПА – косівчани», «Митці Косівщини», топографічна картотека населених пунктів Косівщини. Краєзнавчий матеріал збирається у відповідних папках газетно-журнальних вирізок. Тут проводяться зустрічі з відомими краянами, презентації книг, години краєзнавства та народознавства.

Літературно-мистецька «Світлиця»

При бібліотеці діють клуби за інтересами: «Клуб творчої Інтелігенції», «Книголюб», «Краєзнавець», «Ерудит».

При бібліотеці діють клуби за інтересами

Методико-бібліографічний відділ

Надає методичну і практичну допомогу бібліотекам району, здійснює вивчення, узагальнення і впровадження в практику роботи передовий бібліотечний досвід, ініціює проведення маркетингових досліджень. Сприяє підвищенню кваліфікації бібліотечних працівників шляхом проведення семінарів на базі центральної районної бібліотеки, сільських та селищних бібліотек-філій, занять шкіл молодого бібліотекаря, професійної майстерності, виробничих нарад, теоретичних конференцій тощо.

Бібліограф відділу працює з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки, зокрема:

  • систематичною картотекою статей;
  • картотекою лауреатів літературних премій;
  • краєзнавчим каталогом.

Проводить довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів бібліотеки шляхом видачі інформаційних та бібліографічних довідок, пам’яток, рекомендаційних списків літератури.

Відділ комплектування та обробки літератури

Облікуються друковані видання, що надійшли до книгозбірні, ведуться каталоги: алфавітний, систематичний, обліковий.

Відділ комплектування та обробки літератури

Джерела комплектування: бюджетні кошти, ОУНБ ім. І.Франка, обласна бібліотека для дітей, книжкові магазини, акція «Подаруй бібліотеці книгу» та інші джерела комплектування.

Share

16 Replies to “Про бібліотеку”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Архів публікацій