Клуб Інтелігенції та зустріч з письменником-ювіляром Василем Шкурганом

29 вересня 2012 року в приміщенні Косівської ЦРБ відбулося чергове засідання клубу інтелігенції ім. І. Пелипейка.

На засіданні клубу розглядались такі питання:

  • 135 років від дня народження видатної художниці і графіка Олени Кульчицької.
  • 140 років від дня народження Соломії Крушельницької, визначної української оперної співачки.
  • Зустріч з письменником-ювіляром Василем Шкурганом.

Про творчий і життєвий шлях Олени Кульчицької розповіла викладач Косівського ІДПМ ЛНАМ, кандидат мистецтвознавства – Богдана Василівна Книш. Про цю шляхетну жінку, яка зробила дуже багато для України, Богдана Василівна розповіла дуже цікаво і змістовно.

Аделя Григорівна Григорук – старший науковий співробітник науково-дослідницької лабораторії «Гуцульська етнопедагогіка і Гуцульщинознавство» НАПН України, член Національної спілки журналістів

України, заслужений працівник освіти України доповнила доповідача, що у 1967 році О. Кульчицькій було присуджено Національну премію ім. Т.Г. Шевченка.

Про визначну українську оперну співачку Соломію Крушельницьку доповіла Г.С. Богдан, голова районної організації «Союзу Українок». Уродженка Тернопільщини, виконала понад 60-ть оперних арій.

Працівники відділу обслуговування районної бібліотеки організували тематичну поличку «Соломії Крушельницькій – 140 років від дня народження».

В літературно-мистецькій світлиці бібліотеки була організована тематична поличка з творчим доробком поета, прозаїка, педагога Василя Шкургана.

Письменник-ювіляр наш земляк, уродженець села Смодна. Він презентував свою улюблену поезію з колоритним гуцульським діалектом. Вся творча громада побажала ювіляру творчих вершин і многая літ.

Зустріч пройшла в дружній, творчій  атмосфері. Директор бібліотеки Семанишин Я.В. подякував ювілярові за співпрацю з бібліотекою, і подарунки – книги для сільських бібліотек.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Архів публікацій