Година-реквієм, присвячена пам’яті поета-земляка Юрія Петричука

24 вересня 2012 р. на базі Малорожинської ЗОШ І-ІІ ст. з учнями 9 класу була проведена година-реквієм, присвячена пам’яті поета-земляка Юрія Петричука.

Народився Ю. Петричук 13 травня 1957 року в селі Малий Рожин Косівського району Івано-Франківської області в селянській родині. Дитинство не було легким.

Поезія для Юрія – це його Хрест, з яким він крокував усе далі і далі за своєю зорею. Його поетичне кредо – донести слово у священний Храм.

Про все сокровенне: рідну мову, чисту тополину душу, мамину пісню, синівську долю – говорить у своїй поезії велично й тихо, бо «крикливі — не щирі слова».

Видав збірку поезій «Дорогою до Храму». У збірку ввійшла поема «Гуцульська мама», присвячена жахливим подіям воєнних років. Мав намір надрукувати і другу збірку своїх віршів під назвою «Перевал мого життя», та мрія його не сповнилася. Через брак коштів та з благородними намірами покинув рідну землю, виїхав до Аргентини, щоб заробити трохи грошей, дітей поставити на ноги і видати нові книги.

Нова збірка нашого краянина «Просто відлетів у вирій» побачила світ уже після його смерті і є щемливим доторком до найпотаємнішого – рідної землі, матері, любові, слова.

Друзі, я не розгубивсь
У стрімкім життєвім вирі,
Просто відлетів у вирій,
Щоб вернутися колись…

21 вересня 2001 року на далекій чужині перестало битися палке і любляче серце поета. Та вічне все те, що він так ніжно й трепетно любив… Вічні гори, вічний дивосвіт Карпат, і, як найдорожчий сховок, виринає до людей його поетичне слово.

Завідувач бібліотекою-філіалом с. М. Рожин М.Д. Воротняк

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Архів публікацій