«Дім життя», «Аптека для душі»

«Дім життя», «Аптека для душі» — так в давнину називали люди бібліотеку.

І сьогодні наша сільська бібліотека є осередком духовної культури – чи не єдине місце в селі, де кожний мешканець може вільно отримати книгу, приємно поспілкуватися, а іноді і просто відпочити.

Переступивши поріг нашої бібліотеки, поринаєш у світ книг. Невеличке, але затишне приміщення з міні-музеєм, прикрашене квітами, предметами декоративно-прикладного мистецтва минувшини та нового часу, зразками березівського одягу з «бабусиної скрині» створює особливу атмосферу. Різноманітні книжкові виставки, тематичні полички, інформаційні кутки, виставки творчих робіт і малюнків вказують на зміст роботи бібліотеки.

Маючи організаторські здібності бібліотекар організовує різні масові заходи по відзначенню ювілейних та знаменних дат, бере активну участь у всіх загальносільських та клубних заходах.

Ось і зараз складає сценарій до участі жителів кутка «Дуброва» у святі української старовинної пісні. Ведеться клопітка пошукова робота, основою якої є вивчення історії села, бібліотеки, церкви, відродження імен визначних діячів села, збирання народних пісень, легенд, приказок, переказів старожилів, а потім експонуються для користувачів на книжковій виставці «Відкрий для себе рідне село».

В такому ж напрямку працює при бібліотеці клуб за інтересами «Гуцульська криниця», мета якого збирання, зберігання, відтворення і популяризація народних свят, звичаїв, обрядів, що побутували в Березові колись і тепер.

Добре було б придбати для бібліотеки комп’ютерну техніку і тоді кожна молода людина могла б навчитись володіти навиками пошуку необхідної інформації.

З часу створення в селі нового осередку «Просвіти» завідуюча бібліотекою бере участь у його роботі, що в майбутньому посприяє зміцненню зв’язків бібліотеки з громадськістю.

Бібліотека в нашому селі – це заслуга наших дідів-прадідів, які серед інших закладів поклали на перше місце хати-читальні, тож я думаю, що громада села берегтиме надбання своїх предків і всіляко підтримуватиме те, що приносить неабияку користь.

Отець Ігор ПОЛЮК,
парох села Н.Березова.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Архів публікацій