Відбулося чергове засідання клубу інтелігенції ім. І. Пелипейка

28 листопада 2012 року в приміщенні Косівської центральної районної бібліотеки відбулося чергове засідання клубу інтелігенції ім. І. Пелипейка. Розглядалися наступні питання:

  • 140 років від дня народження Богдана Лепкого (1872-1914), прозаїка, поета, літературознавця;
  • 310 років від дня народження Григорія Орлика (сина П.Орлика);
  • День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій. 65-річчя голодомору на Західній Україні (1947).

Про життя і творчість Богдана Лепкого доповідала вчитель української мови та літератури Косівської гімназії-інтернат, заслужений педагог України Сеняк Василина Миколаївна. Вона розповіла багато цікавого: творчий доробок прозаїка складає 178 книг (у повоєнний період багато книг було спалено), до нашого часу збереглося тільки 70 видань. Життя поета, прозаїка тісно пов’язане з Гуцульщиною. У селі Розтоки Косівського району відкрита меморіальна дошка Б. Лепкому. У місті Бережани Тернопільської області відкритий великий музей Богдану Лепкому.

Про Григорія Орлика, сина Пилипа Орлика, доповідала Аделя Григорук, літературознавець, критик, заслужений вчитель України. Матеріал був настільки цікавим, що вся аудиторія була у захопленні від почутих історичних фактів. Григорій Орлик був неперевершений у юридичній справі, вів розвідувальну роботу, володів багатьма європейськими мовами. Ця людина продовжила батькову справу і заслуговує на незабутню пам’ять наступних поколінь.

Тема Голодомору на українських землях найболючіша для всього нашого суспільства. Галина Кікоть, бібліотекар відділу обслуговування, провела бібліографічний огляд літератури по даній темі і зробила інформаційну довідку про голодомори, які спіткали Україну. Особливо трагічним для українського населення був голодомор 1932-1933 років, який був організований штучно сталінським режимом з метою винищення української нації.

Вся присутня громада вшанувала хвилиною мовчання всіх людей, які загинули голодною смертю. Працівники відділу обслуговування організували тематичні викладки літератури:

  • до Дня пам’яті жертв Голодомору;
  • до 140-річчя від дня народження Богдана Лепкого.

На закінчення вся почесна громада вітала з днем народження нашого письменника-земляка Богдана Радиша-Маринюка. Слова шани і вдячності за творчий доробок, які адресовані Богдану Іллічу, прозвучали від всіх учасників клубу інтелігенції. Многая літ і ще нових творчих звершень!

Підготувала Кікоть Г.О. — бібліотекар відділу обслуговування Косівської ЦРБ

Share

Comments are closed.

Архів публікацій