Чергове засідання клубу інтелігенції

27 березня в бібліотечній світлиці Косівської ЦБС відбулося чергове засідання клубу інтелігенції, на якому були розглянуті такі питання:

  • 142 р. від дня народження Лесі Українки, українського прозаїка і поета;
  • 80 р. від дня народження Миколи Грепиняка (1933), майстра різьби по дереву, родом с. Брустурів Косівського району.

 

Надзвичайно цікаву доповідь до річниці від дня народження Лесі Українки зробила Ніна Каверіна-Васильченко. Вона подарувала для бібліотеки диск з «На крилах пісень», читала поезію Лесі Українки.

Учитель Косівської гімназії-інтернату Тадей Яницький з душевною теплотою читав поезію «Досвітні вогні».

Ганна Богдан, голова Союзу українок в м. Косові, нагадала присутнім про те, що Л. Українка приїжджала в Косів до родини Окуневських.

Роман Кабин, член клубу інтелігенції, зупинився на драматургії Лесі Українки.

Про життєвий і творчий шлях М. І. Грепиняка, видатного гуцульського митця, члена НСХУ, якому виповнилося 19 березня 80 років, розповів Зіновій Библюк.

Народився Микола Грепиняк у 1933 році у багатодітній сім’ї брустурівського майстра Івана Грепиняка. Прийомів гуцульського різьблення по дереву, вчився у місцевих майстрів. Згодом збагнув всі таємниці дерева, досконало вивчив музику його кольорів і відтінків. Пізніше уже, як досвідчений майстер художньої різьби, пропустив усе крізь свою душу і вилив її через мелодійні узористі пісні в цьому ж дереві.

Багато скарбів у своєму серці має Микола Іванович. Передусім, він приваблює як доброзичлива, культурна, інтелігентна людина. А скільки в нього захоплень. Це – великий книголюб, неабиякий фотолюбитель, народний педагог, майстер екслібрису. У творчому доробку Миколи Грепиняка сотні екслібрисів на лінолеумі, дереворити, ліногравюри. Щедра його Шевченкіана в екслібрисах, книжкові знаки, в яких гармонійно поєднується портретна графіка і орнамент гуцульської різьби, які дуже часто присвячуються Т. Г. Шевченкові.

Твори Грепинякової Шевченкіани є окрасою численних приватних мистецьких зібрань в Україні та поза її кордонами, а також експонуються в музеях, зокрема в Коломиї, Києві, Каневі, Палермо (Канада).

В переддень ювілею хотілося б щиро побажати Миколі Івановичу, щоб Бог продовжував благословити його високий талант, а зозуля нехай накує ще довгих літ жити і творити для вічності.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Архів публікацій