Презентація книги «Гуцульщина у Львові»

17 травня у «Світлиці» центральної районної бібліотеки м. Косова відбулася презентація книги «Гуцульщина у Львові».

На презентацію були запрошені:

  • голова міста Косова М. Фокшей;
  • голова районного товариства «Гуцульщина», В. Шкурган;
  • голова районного товариства «Союз українок» А. Богдан;
  • голова клубу інтелігенції м. Косова З. Библюк;
  • бібліотечні працівники Косівського району, а також почесний гість із м. Львова, колишній косів’янин Володимир Васильович Гаюк.

Відкриваючи презентацію, директор Косівської центральної районної бібліотеки Я. Семанишин відмітив, що кожен раз Володимир Васильович, приїжджаючи у рідний Косів привозить з собою книги, журнали в дарунок бібліотеці. Сьогодні Володимир Васильович завітав до нас із презентацією книги «Гуцульщина у Львові». Ця книга — є виданням суспільно-культурного товариства «Гуцульщина» у Львові та Регіонального об’єднання дослідників Гуцульщини, за редакцією О.І. Масляника.

Пропонована книга «Гуцульщина у Львові» — перша спроба узагальнити кількадесятилітню діяльність суспільно-культурного Товариства «Гуцульщина», що у древньому галицькому місті не дало згаснути карпатській ватрі. Головні герої книги — вихідці з Гуцульщини, з різними долями і проблемами, але єднає їх палка незгасима любов до прадідівського краю, до колоритного субетносу, його традицій і багатої культури.

Володимир Васильович Гаюк являється одним із членів редколегії книги «Гуцульщина у Львові», а також активним членом суспільно-культурного Товариства «Гуцульщина у Львові».

Народився Володимир Гаюк 25 липня 1951 р. у Косові на Гуцульщині. Вищу освіту здобув у Львівському університеті ім. І. Франка 1974 р. Історик. З 1986 р. — директор Львівського музею історії релігії. З 1979 р. член Спілки журналістів України, автор і співавтор близько 300 публікацій з питань вітчизняної історії, політології, релігієзнавства. У 1990 р. організував при музеї видавництво «Логос», в якому побачило світ близько 200 видань. За свою невтомну працю нагороджений багатьма медалями та орденами. 18 квітня 2002 року присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України». У 2011 році удостоєний найвищої нагороди Гуцульського Товариства — відзнаки «Патріот Гуцульщини».

Володимир Васильович розповів присутнім історію створення Товариства «Гуцульщина» у Львові та втілення задумів про написання цієї книги, а також навів цікаві факти із свого життя, переплітаючи серйозні теми з гумором.

Пан Володимир надзвичайно ерудована, мудра людина, цікавий співрозмовник, завжди бажаний гість у бібліотеці.

З словами вдячності виступив мер м. Косова М. Фокшей, який сказав, що «кожна книга — це вже історія. І такі люди, як Володимир Гаюк своєю невтомною працею пишуть її сторінки. Ми відчуваємо гордість за те, що у створенні книги «Гуцульщина у Львові» до числа редколегії ввійшов гуцул із Косова — пан Володимир».

Директор бібліотеки надав слово для виступу В. Шкурганові, З. Библюку, А. Богдан.

Пані Анна поділилася своїми враженнями від перегляду книги «Гуцульщина у Львові». Вона прийшла на захід із квітами зі свого городу, щоб передати їх матері Володимира — Ользі Іванівні Гаюк і подякувати їй за те, що зростила такого прекрасного сина — справжнього патріота Гуцульщини.

Доповненням до цього дійства стала виставка літератури під назвою «Гуцульщина в літературі», яку організувала завідувач сектором краєзнавства ЦРБ П. Гуралюк. Присутні довідались про те, що книгозбірня м. Косова містить в собі багато книг про наш гуцульський край та його славних синів і дочок.

На згадку про себе кожному із присутніх пан Володимир подарував свою працю — публіцистичний нарис про Івана Франка «Кандидат народу».

На завершення масового заходу Ярослав Васильович Семанишин від імені всіх присутніх щиро подякував Володимиру Васильовичу Гаюку за подаровані книги, а також побажав гостеві здоров’я і нових творчих звершень.

Завідувач сектором краєзнавства
Косівської ЦРБ П.В. Гуралюк

Share

Comments are closed.

Архів публікацій