Засідання клубу Інтелігенції ім. І.А. Пелипейка

30 жовтня 2013 р. в Косівській центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання клубу Інтелігенції ім. І.А. Пелипейка. На порядку денному розглядались такі питання:

  • 115 років від дня народження Зої Сагайдачної – дружини великого художника Євгена Сагайдачного;
  • 8 жовтня – 85 років від дня народження Олександри Василащук (1928 р.), вчительки, поетеси родом з села Шешори Косівського району.

Про Зою Сагайдачну доповідав науковий працівник Косівського музею Гуцульщини та побуту Юрій Йосипович Джуранюк. Дружина відомого художника Євгена Сагайдачного – Зоя була фотохудожником і допомагала чоловікові. Це неординарна особистість, різносторонньо розвинена, громадська активістка.

На вшанування пам’яті до 85-річчя Олександри Василащук на клуб Інтелігенції був запрошений вчительський колектив художньої самодіяльності с. Шешор, який очолює дочка відомої поетеси – Галина. Також були запрошені всі бібліотекарі шкіл району, сільський голова Шешорської сільської Ради і вся родина: діти, онуки Олександри Василащук.

Пані Галина, дочка, розповіла про свою маму і разом з учасниками художньої самодіяльності зачитали поезію і зробили огляд 6 книг, які вже вийшли в світ. Сьома книга «Відлуння часу» готується до друку. Учасники художньої самодіяльності виконали багато пісень на слова О. Василащук про рідне село Шешори.

Share

Comments are closed.

Архів публікацій